En kvinde spiller mandolin |
| | Gerrit van Honthorst , efterfølger, 17. årh.s slutning En kvinde spiller (...) |
Kystparti med sejlbåd og drivende skyer |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | Carl Baagøe , f. København 1829, d. Snekkersten 1902 Kystparti med sejlbåd og (...) |
Mona Christensen og Jan Fayes fortegnelse |
| | C. F. Sørensen: "Parti fra Jyllands Vestkyst ved Løkken". Usigneret. Olie på (...) |
Solklar vinterdag ved Silvaplana |
| | Peder Mønsted , f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941 "Solklar vinterdag ved (...) |
Portræt af dronning Louise i hermelinskåbe |
| | Carl Gustav Pilo , skole, 18. årh. Portræt af dronning Louise i hermelinskåbe. (...) |