Technik | | Bleistift, Tinte, Feder |
| | 127. SHEPARD, Ernest H. (1879-1976). The Morning Walk. [c.1927]. Original (...) |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Lackfarbe, Lack |
| | 28. DAVENPORT, Guy (1927-2005). The Lark. New York: Dim Gray Bar Press, 1993. (...) |
La Ferronnerie Moderne. 3ème Série. |
Technik | | Heliogravüre |
| | 310. CLOUZOT, Henri. La Ferronnerie Moderne. 3ème Série. Paris: Editions (...) |
Technik | | Offsetlithographie |
| | 318. PICASSO, Pablo. Carnet Catalan. Paris: Berggruen & Cie, [1958]. 2 (...) |
Technik | | Tinte, Pen |
| | 297. FISHER, Harry Conway “Bud.” Mutt and Jeff. Original pen and ink (...) |