BLOMBERGSSON Albert
1810 - 1875
Herrskap på landsväg vid Florsjön och Näcktjärn i Mo |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | Albert Blombergsson (1810‑1875). Herrskap på landsväg vid Florsjön och (...) |
BLOMBERGSSON Albert
1810 - 1875
Viewfrom Sandarne, Sweden |
Technik | | Leinwand |
| | 348. Albert Blombergsson 1810-1875 Viewfrom Sandarne, Sweden. Signed Albet (...) |
BLOMBERGSSON Albert
1810 - 1875
Landskap |
| | 8491 - BLOMBERGSSON, Albert (1810-1875): Landskap, signerad och daterad Albert (...) |
BLOMBERGSSON Albert
1810 - 1875
Landskap |
| | 8492 - BLOMBERGSSON, Albert (1810-1875), troligen: Landskap, otydligt signerad (...) |
BLOMBERGSSON Albert
1810 - 1875
Inloppet vid Stugsund, Söderhamn |
Technik | | Leinwand |
| | 259. ALBERT BLOMBERGSSON 1810-1875, Inloppet vid Stugsund, Söderhamn. Signerad (...) |