BERGMAN Elisabeth, Elise
1842 - 1924
View from Brattås near Uddevalla, Sweden |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | View from Brattås near Uddevalla, Sweden. Signed Elise Bergman. Oil on canvas. (...) |
BERGMAN Elisabeth, Elise
1842 - 1924
Motiv från Bohuslän |
| | 9237 - BERGMAN, Elise (1842-1924): "Motiv från Bohuslän", signerad, daterad a (...) |
BERGMAN Elisabeth, Elise
1842 - 1924
Motiv från Bohuslän |
Technik | | Leinwand |
| | 9361 - BERGMAN, Elsie (1842-1924): Motiv från Bohuslän, monogramsignerad, (...) |
BERGMAN Elisabeth, Elise
1842 - 1924
Tallar |
| | - BERGMAN, Elsie (1842-1924): Tallar, monogramsignerad, EB, olja på duk, 79x29 |