| | Dieses Los wurde in 3 Auktionen angeboten. Das Kunstwerk wurde erstmals am 2007-09-23 vom Auktionshaus Auktionskompaniet in Göteborg versteigert.
| | 100. OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, sign Alfred Eriksson.Öppet hav. 65 x 105. Auction: G157 Department: (...) |
Zuschreibung | | Zugeschrieben |
| | 117. WAHLBERG, ALFRED, tillskriven, olja på duk.Landskap. 40x51. Auction: G157 (...) |
| | 12. ÖFVERSTRÖM, HUGO, olja på duk, sign. (d)Båtar vid kusten. 34 x 28. (...) |
| | Dieses Los wurde in 2 Auktionen angeboten. Das Kunstwerk wurde erstmals am 2007-09-23 vom Auktionshaus Auktionskompaniet in Göteborg versteigert.
| | 124. OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1700-tal.Figurscen. 90x126. Auction: G157 Department: (...) |
Technik | | Aquarell |
| | 129. COX, NEIL, tillskriven, akvarell på papper, sign.Hundar. 35x48. Auction: (...) |