Technik | | Druck |
| | 101. OBREGON, ALEJANDRO. Färgetsning. Sign o numr 11/120."Les Palombes". 39 x (...) |
Technik | | Malerei |
| | 24. TIRÉN, JOHAN. Olja på duk. Intyg a tergo från någon i familjen Tirén. (...) |
Technik | | Malerei |
| | 25. ERIXSON, SVEN X:ET. Akvarell. Sign. (d) Plöjande bonde. 23 x 32. Paintings |
Technik | | Malerei |
| | 31. SVEDBERG, LENA. Blyertsteckning. Sign o dat -71. (d) Flickporträtt. 46 x (...) |
Porträtt av man med skägg. |
Technik | | Malerei |
| | 35. OKÄND KONSTNÄR. Olja på duk. Sign J Heijer. Porträtt av man med skägg. 40 x 33. Paintings |