Technik | | Malerei |
| | 206. OKÄND KONSTNÄR. Pastell på papper. Nunna på plaza. 97 x 67. |
Technik | | Malerei |
| | 262. OSSWALD, HANS. Blandteknik på papper. Sign. (d) Komposition. 42 x 35. |
"La Précaution". Plåtstrl ca |
Technik | | Druck |
| | 435. RASSENFOSSE, ARMAND. Etsning. Sign. Dat i plåt 1920. "La Précaution". (...) |
Technik | | Malerei |
| | 583. OKÄND KONSTNÄR. Teckning. Bär sign. Diskobolos. 57 x 43. |
Strand med uppdragna ekor. Bildstrl |
Technik | | Druck |
| | 632. BRUNIUS, GÖRAN. Färglitografi. Sign o numr 179/325. (d) Strand med (...) |