10070
Auktionskompaniet
Stockholm
Sweden
2007-03-18
118

AUKTIONSKOMPANIET

Sweden, Stockholm, 2007-03-18

Katalog der Auktionslose

"Stockholm A262"

Anonym ausschließen
Gesamtsummen 118, Seiten 1 bis 24, aktuelle Seite 1
Nunna på plaza.
ANONYMOUS,Nunna på plaza.,Auktionskompaniet SE 2007-03-18
Postennummer 206
Malerei
Schätzungen
SEK 600 (EUR 65)
97.00 X 67.00 cm
206. OKÄND KONSTNÄR. Pastell på papper. Nunna på plaza. 97 x 67.
Komposition.
OSSWALD Hans 1919,Komposition.,Auktionskompaniet SE 2007-03-18
Postennummer 262
Malerei
Schätzungen
262. OSSWALD, HANS. Blandteknik på papper. Sign. (d) Komposition. 42 x 35.
1862 - 1934
"La Précaution". Plåtstrl ca
RASSENFOSSE Armand 1862-1934,"La Précaution". Plåtstrl ca,Auktionskompaniet SE 2007-03-18
Postennummer 435
Druck
Schätzungen
435. RASSENFOSSE, ARMAND. Etsning. Sign. Dat i plåt 1920. "La Précaution". (...)
Diskobolos.
ANONYMOUS,Diskobolos.,Auktionskompaniet SE 2007-03-18
Postennummer 583
Malerei
Schätzungen
SEK 600 (EUR 65)
57.00 X 43.00 cm
583. OKÄND KONSTNÄR. Teckning. Bär sign. Diskobolos. 57 x 43.
1911 - 2006
Strand med uppdragna ekor. Bildstrl
BRUNIUS Göran 1911-2006,Strand med uppdragna ekor. Bildstrl,Auktionskompaniet SE 2007-03-18
Postennummer 632
Druck
Schätzungen
632. BRUNIUS, GÖRAN. Färglitografi. Sign o numr 179/325. (d) Strand med (...)