Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | Two Woman and a Fox Hildegard Auer (German, b. 1929) oil on canvas signed H. (...) |
| | Hildegard Auer, r.u.sig., dat. (19)89, Stuttgart 1929 - 2015 Oberpfalz, "Drei (...) |
Stillleben mit Sonnenblumen |
| | Hildegard Auer, r.u.sig., dat. 1990, Stuttgart 1929 - 2015 Oberpfalz, (...) |
| | Hildegard Auer, l.u.sig., dat. (19)92, Stuttgart 1929 - 2015 Oberpfalz, (...) |
| | Hildegard Auer, r.u.sig., dat. (19)91, Stuttgart 1929 - 2015 Oberpfalz, (...) |