Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Töpferware |
| | Franz Drexler, Bear Rider, Ceramic, Germany, c. 1900 Earthenware with bright (...) |
Technik | | Bronze |
| | W.K. Robra, Eagle, Bronze, Bildgießerei Kraas, Berlin, c. 1900 Bronze, (...) |
Technik | | Terracotta |
| | Pierre Le Faguays, Art Déco Figurine, May, Terracotta, c. 1925 Terracotta, (...) |
Technik | | Bronze |
| | Paul Kowalczewski, Schoolboy, Bronze, Germany, c. 1900 Bronze; brown patina; (...) |
Technik | | Holzskulptur |
| | Max Le Verrier, Délassement, Spelter, France, c. 1930 Spelter with green (...) |