| | La cârciuma din sat Ludovic Bassarab 1868, Galați - 1933, București ulei pe (...) |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Karton |
| | La munca câmpului Ludovic Bassarab 1868, Galați - 1933, București ulei pe (...) |
Technik | | Aquarell, Karton |
| | Întoarcerea fânului Rodica Maniu Mützner 1890, București - 1958, București (...) |
Technik | | Karton |
| | Ţărăncuţă cu ulcior [cca. 1900] Nicolae Vermont 1866, Bacău - 1932, București (...) |
| | La strânsul fânului Octav Băncilă 1872, Corni, Botoșani - 1944, București ulei (...) |