11219
Artmark
Bucharest
Romania
2015-04-22
174

ARTMARK

Romania, Bucharest, 2015-04-22

Katalog- und Auktionsergebnisse

"Licitatia de Primavara"

Schließen Sie Lose aus, die keinen Zuschlag haben
Gesamtsummen 174, Seiten 1 bis 35, aktuelle Seite 1
1866 - 1933
La cârciuma din sat
BASSARAB Ludovic 1866-1933,La cârciuma din sat,Artmark RO 2015-04-22
Postennummer 1
Ol, Leinwand
Schätzungen
Auszeichnung
La cârciuma din sat Ludovic Bassarab 1868, Galați - 1933, București ulei pe (...)
1866 - 1933
La munca câmpului
BASSARAB Ludovic 1866-1933,La munca câmpului,Artmark RO 2015-04-22
Postennummer 2
Original (Signiertes Werk)
Karton
Schätzungen
Auszeichnung
La munca câmpului Ludovic Bassarab 1868, Galați - 1933, București ulei pe (...)
1890 - 1958
Întoarcerea fânului
RODICA Maniu 1890-1958,Întoarcerea fânului,Artmark RO 2015-04-22
Postennummer 3
Original (Signiertes Werk)
Aquarell, Karton
Schätzungen
Auszeichnung
Întoarcerea fânului Rodica Maniu Mützner 1890, București - 1958, București (...)
1866 - 1932
Ţărăncuţă cu ulcior
VERMONT Nicolas 1866-1932,Ţărăncuţă cu ulcior,Artmark RO 2015-04-22
Postennummer 4
Original (Signiertes Werk)
Karton
Schätzungen
Auszeichnung
Ţărăncuţă cu ulcior [cca. 1900] Nicolae Vermont 1866, Bacău - 1932, București (...)
1872 - 1944
La strânsul fânului
BANCILA Octav 1872-1944,La strânsul fânului,Artmark RO 2015-04-22
Postennummer 5
Original (Signiertes Werk)
Ol, Leinwand
Schätzungen
Auszeichnung
La strânsul fânului Octav Băncilă 1872, Corni, Botoșani - 1944, București ulei (...)