10886
Alis Auction
Bucharest
Romania
2011-02-08
80

ALIS AUCTION

Romania, Bucharest, 2011-02-08

Katalog der Auktionslose

"Licitatia Februari"

Anonym ausschließen
Gesamtsummen 80, Seiten 1 bis 16, aktuelle Seite 1
1800 - 1900
Fetita olandeza
PILAR J 1800-1900,Fetita olandeza,Alis Auction RO 2011-02-08
Postennummer 7.03
Bronze, Patina
7.03 - J.Pilar, "Fetita olandeza", bronz patinat, h=12.5cm, turnatorie (...)
Meditatie
NICHITEAN Gavril 1932,Meditatie,1975,Alis Auction RO 2011-02-08
Postennummer 7.01
Holzskulptur
Datum des Werks
7.01 - Gavril Nichitean (n.1932), "Meditatie", semnat frontal la baza, lemn, (...)
Extaz
CALINESCU Alexandru 1883-1978,Extaz,1925,Alis Auction RO 2011-02-08
Postennummer 7.02
Terracotta
Datum des Werks
7.02 - Alexandru Calinescu (1883-1978), "Extaz", semnat frontal la baza, (...)
Tors
CHIFU Panaite 1953,Tors,Alis Auction RO 2011-02-08
Postennummer 7.04
Bronze, Patina
7.04 - Panaite Chifu (n.1953), "Tors", bronz patinat cu soclu marmura, h=9cm, (...)
1865 - 1899
Batran cu desaga
JIQUIDI Constantin 1865-1899,Batran cu desaga,Alis Auction RO 2011-02-08
Postennummer 8.05
Aquarell
8.05 - Constantin Jiquidi (1865-1899), "Batran cu desaga", semnat dreapta jos (...)