Technik | | Bronze, Patina |
| | 7.03 - J.Pilar, "Fetita olandeza", bronz patinat, h=12.5cm, turnatorie (...) |
Technik | | Holzskulptur |
| | 7.01 - Gavril Nichitean (n.1932), "Meditatie", semnat frontal la baza, lemn, (...) |
Technik | | Terracotta |
| | 7.02 - Alexandru Calinescu (1883-1978), "Extaz", semnat frontal la baza, (...) |
Technik | | Bronze, Patina |
| | 7.04 - Panaite Chifu (n.1953), "Tors", bronz patinat cu soclu marmura, h=9cm, (...) |
Technik | | Aquarell |
| | 8.05 - Constantin Jiquidi (1865-1899), "Batran cu desaga", semnat dreapta jos (...) |