Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Ol, Leinwand, Karton |
| | ENGLISH SCHOOL: "PORTRAIT OF A BOY" › , Previous , Lot 0058 , Next , Lot 0058 (...) |
Technik | | Lithographie |
| | ALPHONSE MUCHA: "MENU" › , Previous , Lot 0124 , Next , Lot 0124 Details , (...) |
Technik | | Lithographie |
| | JULES CHERET: "EXPOSITION" › , Previous , Lot 0178 , Next , Lot 0178 Details , (...) |
Technik | | Lithographie |
| | JULES CHERET: "CASINO D'ENGHIEN" › , Previous , Lot 0179 , Next , Lot 0179 (...) |
Technik | | Lithographie |
| | JULES CHERET: "MUSEE GREVIN" › , Previous , Lot 0125 , Next , Lot 0125 Details (...) |