Rencontre près de la barrière |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | Johan Erik AKERLUND - 1858-1902 Rencontre près de la barrière, 1889 Huile sur (...) |
La rencontre près de la barrière |
| | AKERLUND Johan Erik (1856-1902) La rencontre près de la barrière Huile sur (...) |
Förlaga till Konstnärsklubbens jultidning |
| | Dieses Kunstwerk wurde wiederholt in 2 Auktionen angeboten. Das Kunstwerk wurde erstmals am 2009-02-23 vom Auktionshaus Stadsauktion Frihamnen in Landskrona versteigert.
Technik | | Aquarell |
| | ÅKERLUND Johan (1856-1902): Förlaga till Konstnärsklubbens jultidning 1889, (...) |
Förlaga tillKonstnärsklubbens jultidning 1889 |
Technik | | Aquarell |
| | - ÅKERLUND, Johan (1856-1902): Förlaga tillKonstnärsklubbens jultidning 1889, (...) |
Förlaga tillKonstnärsklubbens jultidning |
| | Dieses Kunstwerk wurde wiederholt in 2 Auktionen angeboten. Das Kunstwerk wurde erstmals am 2009-02-09 vom Auktionshaus Stadsauktion Frihamnen in Landskrona versteigert.
Technik | | Aquarell |