PORTIN Charles, Karl
1889 - 1980
Chaton Paris |
Technik | | Mischtechnik |
| | Portin, Charles (1889 Alatornio - Helsingborg 1980) Kein Mindestpreis Detail (...) |
PORTIN Charles, Karl
1889 - 1980
Solhälsning |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | 8461 D - PORTIN, Charles (1889-1980): Solhälsning, signerad Charles Portin, (...) |
PORTIN Charles, Karl
1889 - 1980
Midnattssol |
| | 8462 D - PORTIN, Charles (1889-1980): Midnattssol, signerad Charles Portin, (...) |
PORTIN Charles, Karl
1889 - 1980
Geometrisk komposition |
Technik | | Pastell |
| | Karl Portin 1889-1980. Geometrisk komposition. Signerad och daterad Portin (...) |
PORTIN Charles, Karl
1889 - 1980
Boîte de nuit |
Technik | | Pastell |
| | 9037 D - PORTIN, Charles (1889-1980): Boîte de nuit (Paris), signerad (...) |