vassparti med enkelbeckasiner |
| | Göran Petersson, olja, vassparti med enkelbeckasiner, 1988, 72 x 108 cm. |
| | Göran Petersson, olja, skogslandskap, 1987, 59 x 69 cm. |
| | Göran Petersson, olja, landskap med räv, 1993, 37 x 48 cm. |
| | Göran Petersson, olja, landskap med fåglar, 38 x 48 cm. |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | - PETERSSON, Göran (f. 1945): Strandmotivmed småfågel, signerad o daterad -89, (...) |