Technik | | Malerei |
| | 292. PERSSON,BROR, olja på duk, sign. Landskap. 67 x 48. (...) |
| | 429. PERSSON, AXEL, oljemålning, sign. (d)Gatubild med blå träd. 55 x 45. (...) |
| | 264. PERSSON, BROR, olja på duk, sign. (d)Träd. 56x80. Auction: G164 (...) |
| | 135. PERSSON, P. A, oljemålning, sign.Sommarlandskap. 47 x 65. Auction: C084 (...) |
Skördetider, signerad Bror. S. Persson |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | - PERSSON, S. Bror, (1900-tal); Skördetider, signerad Bror. S. Persson, olja (...) |