Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | 825. Gunnar Nordström född 1921. Kustlandskap. Signerad G Nordström. Olja på (...) |
| | 9455 D - NORDSTRÖM, Gunnar (född 1921): Fruktträd, signerad G Nordström, olja (...) |
| | 8615 D - NORDSTRÖM, Gunnar (född 1921): Trädstammar, signerad G Nordström, (...) |
Technik | | Gouache |
| | 9138 D - NORDSTRÖM, Gunnar (född 1921): Stillebenmed gitarr, (...) |
Technik | | Gouache |
| | 9139 D - NORDSTRÖM, Gunnar (född 1921): Ballerina, signerad G (...) |