Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | 9033 D - NIPSTAD, Axel (1901-1953): Höstlandskap, signerad, olja på pannå, (...) |
| | - NIPSTAD, Axel (1901-1953): Höst, signerad,olja på pannå, (...) |
Snöklädda berg, signerad o daterad 43 |
| | - NIPSTAD, Axel (1901-1953): Snöklädda berg, signerad o daterad 43, olja på (...) |
Norrländskt höstlandskap. |
| | 15. NIPSTAD, AXEL. Olja på pannå. Sign o dat -44. (d)Norrländskt höstlandskap. (...) |
| | - NIPSTAD, Axel (1901-1953): Snöklädda berg, signerad, olja på pannå, (...) |