MOGANO Phoshoko David
1932 - 2000
Westeren (sic) T.Ship |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Aquarell, Papier |
| | David Mogano South African 1932-2000 Westeren (sic) T.Ship signed and dated (...) |
MOGANO Phoshoko David
1932 - 2000
Township Scene |
Technik | | Aquarell |
| | Description Phoshoko David Mogano (SA 1932 - 2000) Watercolour, Township (...) |
MOGANO Phoshoko David
1932 - 2000
Tribal Dance |
Technik | | Linolschnitt |
| | David Phoshoko , South African 1945- , Tribal Dance , signed, dated '74, (...) |
MOGANO Phoshoko David
1932 - 2000
Sacrifice |
Technik | | Linolschnitt |
| | David Phoshoko , South African 1945- , Sacrifice , signed, dated '74, numbered (...) |
MOGANO Phoshoko David
1932 - 2000
Early Pimville T. Ship (J.H.B) |
| | David Mogano , South African 1932- 2000 , Early Pimville T. Ship ( J. H. B) , (...) |