MENDEL Arthur
1872 - 1945
Village Mill |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | 74. Village Mill [1900] Arthur Mendel oil on cardboard 34 x 44 cm signed and (...) |
MENDEL Arthur
1872 - 1945
Ciobănaș cu turma de oi |
| | Ciobănaș cu turma de oi [1904] Arthur Mendel Urmărește artistul 1872, (...) |
MENDEL Arthur
1872 - 1945
Grandparents' Yard |
| | Grandparents' Yard [1910-1915] Arthur Mendel 1872, Constanța - 1945, Bucureşti (...) |
MENDEL Arthur
1872 - 1945
Gâşte |
Technik | | Radierung |
| | Gâşte Arthur Mendel 1872, Constanța - 1945, București acvaforte şi acvatinta, (...) |
MENDEL Arthur
1872 - 1945
Femeie cu turban |
Technik | | Radierung |
| | Femeie cu turban Arthur Mendel 1872, Constanța - 1945, București acvaforte şi (...) |