Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | 8822 D - MÅNSSON, Stig (född 1912): Nakenakt, signerad Stig Månsson 1945, olja (...) |
| | 9480 D - MÅNSSON, Stig (född 1912): Stilleben, signerad Stig Månsson, olja på (...) |
Interiör med gitarrspelande flicka |
| | 8374 D - MÅNSSON, Stig (född 1912): Interiör med gitarrspelande flicka, (...) |
| | Stig Månsson Född 1912. Stadslandskap. Signerad och daterad Stig Månsson mars (...) |
Technik | | Mischtechnik |
| | 9184 D - MÅNSSON, Stig (född 1912): Dansakt, signerad Stig Månsson, (...) |