MAIDEN Sydney
1928 - 1936
Bishop's Waltham |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Aquarell |
| | Sydney Maiden (Exh.1928-1936) British. "Bishop's Waltham, 1963", A Street (...) |
MAIDEN Sydney
1928 - 1936
Bishop's Waltham |
Technik | | Aquarell |
MAIDEN Sydney
1928 - 1936
Bishop's Waltham |
Technik | | Aquarell |
| | Description: Sydney Maiden (Exh.1928-1936) British. "Bishop's Waltham, 1963", (...) |
MAIDEN Sydney
1928 - 1936
Strand on the Green, towards Kew Bridge |
Technik | | Aquarell |
| | Description: Sydney Maiden (Exh.1928-1936) British. 'Strand on the Green, (...) |
MAIDEN Sydney
1928 - 1936
Bishop's Waltham |
Technik | | Aquarell |