MADSEN Erland Knudssøn
1942
Composition |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Radierung |
| | Erland Knudssøn Madsen , (b. Viborg 1942) Composition. Signed E. Knudssøn (...) |
MADSEN Erland Knudssøn
1942
Composition |
Technik | | Radierung |
MADSEN Erland Knudssøn
1942
\“Hav\”, Sea |
Technik | | Radierung |
| | Erland Knudssøn Madsen , (b. Viborg 1942) “Hav”, Sea. Signed E. Knudssøn (...) |
MADSEN Erland Knudssøn
1942
Knud den Helliges dødsmaske |
Technik | | Bronze, Patina |
| | Erland Knudssøn Madsen , b. Viborg 1942 (CD) "Knud den Helliges dødsmaske" (...) |
MADSEN Erland Knudssøn
1942
Spejling I |
Technik | | Aquarell, Papier |
| | Erland Knudssøn Madsen, b. Viborg 1942 (CD) "Spejling I". Signed Erland (...) |