MACPHERSON Duncan Ian
1924 - 1993
UNTITLED |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Aquarell |
| | IAN DUNCAN Mac PHERSON (CANADIAN, 1924-1993) UNTITLED (AN ISLAND STRIP - (...) |
MACPHERSON Duncan Ian
1924 - 1993
UNTITLED (AN ISLAND STRIP - BRITISH GUIANA) |
Technik | | Aquarell |
MACPHERSON Duncan Ian
1924 - 1993
SCREECH POLITICAL INK |
Technik | | Tinte |
| | IAN DUNCAN Mac PHERSON (CANADIAN, 1924-1993) SCREECH POLITICAL INK DRAWING; (...) |
MACPHERSON Duncan Ian
1924 - 1993
Jetties, Nieuwpoort, Belgium |
Technik | | Aquarell |
| | Ian Duncan (British, 20th Century), Jetties, Nieuwpoort, Belgium, signed and (...) |
MACPHERSON Duncan Ian
1924 - 1993
OIL POLITICAL |
Technik | | Tinte |
| | 272 IAN DUNCAN Mac PHERSON (CANADIAN, 1924-1993) OIL POLITICAL INK & COLOUR (...) |