Lindstrom Fritz
1874 - 1962
Självporträtt - En studie med Rafaellikulör |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Ol, Leinwand, Holztafel |
| | Catalogue text Fritz Lindström (1874‑1962). ”Självporträtt - En studie med (...) |
Lindstrom Fritz
1874 - 1962
Den lilla kyrkan i Clugin, Schweiz |
| | FRITZ LINDSTRÖM, 1874-1962 Den lilla kyrkan i Clugin, Schweiz. Signerad och (...) |
Lindstrom Fritz
1874 - 1962
Höstlandskap vid sjön Racken |
| | FRITZ LINDSTRÖM 1874-1962 Höstlandskap vid sjön Racken Signerad och daterad (...) |
Lindstrom Fritz
1874 - 1962
”Turkiska paviljongen, Haga” samt ”Ekotemplet, Haga” |
Technik | | Aquarell |
| | Fritz Lindström 1874-1962. ”Turkiska paviljongen, Haga” samt ”Ekotemplet, (...) |
Lindstrom Fritz
1874 - 1962
Skymningsvy över bergslandskap |
| | 78237. FRITZ LINDSTRÖM, olja på duk, monogramssign o dat 1905. A308:37 Fritz (...) |