LINDSKOG Josef
1885 - 1967
Landskap med väg |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | LINDSKOG, JOSEF, olja på pannå, sign. (d) Landskap med väg. 26 x (...) |
LINDSKOG Josef
1885 - 1967
Komposition med flicka, signerad Josef. Lindskog |
| | - LINDSKOG, Josef (1900-tal):Komposition med flicka, signerad Josef. Lindskog, (...) |
LINDSKOG Josef
1885 - 1967
"Krokiga stammar". |
| | 317. LINDSKOG, JOSEF. Olja på duk. Sign. (d)"Krokiga stammar". 45 x 53. (...) |
LINDSKOG Josef
1885 - 1967
Sommarskogsbild. |
Technik | | Malerei |
| | 638. LINDSKOG, JOSEF. Olja på duk på pannå. Sign o dat Roma 1921.(d) (...) |
LINDSKOG Josef
1885 - 1967
Sommardag i skogsgläntan. |
Technik | | Malerei |
| | 437. LINDSKOG, JOSEF. Olja på duk. Sign. (d) Sommardag i skogsgläntan. 58 x (...) |