Linde Hjalmar
1867 - 1948
Gårdsmotiv |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | 8545 D - LINDE, Hjalmar (1867-1948): Gårdsmotiv, signerad Hj. Linde, olja (...) |
Linde Hjalmar
1867 - 1948
Örbodarna fäbovall -Helsingland |
| | 9516 D - LINDE, Hjalmar (1867-1948):"Örbodarna fäbovall -Helsingland", (...) |
Linde Hjalmar
1867 - 1948
Sjölandskap |
| | 8382 D - LINDE, Hjalmar (1867-1948): Sjölandskap, signerad och daterad H Linde (...) |
Linde Hjalmar
1867 - 1948
Gårdsmotiv i vinterlandskap |
| | 9181 D - LINDE, Hjalmar (1867-1948): Gårdsmotiv i vinterlandskap, signerad och (...) |
Linde Hjalmar
1867 - 1948
Gårdsmotiv i vinterlandskap |
| | LINDE Hjalmar (1867-1948): Gårdsmotiv i vinterlandskap, signerad och daterad H (...) |