Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Ol, Leinwand, Holztafel |
| | Birgitta Liljebladh 1924-2014. Blomsterstilleben. Signerad och daterad (...) |
| | 800 D - BIRGITTA LILJEBLADH född 1924 Bukett med liljekonvalj Signerad och (...) |
| | 8685 D - LILJEBLADH, Birgitta (född 1924): "Landskap i gryning", signerad och (...) |
Technik | | Leinwand |
| | 529. BIRGITTA LILJEBLADH Född 1924 "Blommor i fönstret". Signerad Birgitta (...) |
Uppställning med brödrost |
| | - LILJEBLADH, Birgitta (född 1924):Uppställning med brödrost, signerad och (...) |