Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | 9223 D - LIDQVIST, Arne (född 1919): Sparvar irosensnår, signerad A Lidqvist, (...) |
Motiv med kråkor på kvist |
| | 54963. LIDQVIST, ARNE, olja på duk, (...) |
| | 54959. LIDQVIST, ARNE, olja på duk, (...) |
Technik | | Aquarell |
| | Arne Lidqvist, akvarell 28x17 "Gärdsmyg" (...) |
| | Arne Lidqvist, oljemålning 33x41 "Entitor" (...) |