LEPPÄNEN LAURI
1895 - 1977
Figura distesa |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | Lauri Leppänen Huittinen 1895 - Helsinki 1977 50x70 cm. "Figura distesa", (...) |
LEPPÄNEN LAURI
1895 - 1977
Cavalli |
| | Lauri Leppänen Huittinen 1895 - Helsinki 1977 50x70 cm. "Cavalli", 1968, olio (...) |
LEPPÄNEN LAURI
1895 - 1977
Eino Leino |
Technik | | Bronze |
| | 258. Lauri Leppänen (1895-1977)* Eino Leino, sign., pronssia, kork. 48 cm |
LEPPÄNEN LAURI
1895 - 1977
Sign. -37 |
Technik | | Holzskulptur |
| | 424. Lauri Leppänen* sign. -37, kork. 34 cm |
LEPPÄNEN LAURI
1895 - 1977
Kylä |
| | 21. Lauri Leppänen* Kylä, öljy, sign. 1932, 70x75 |