Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | C.O. Larsson. Lundamotiv. Signerad och daterad 1953. Olja på pannå. 26x34 cm |
Technik | | Malerei |
| | C.O. Larsson. Landskap med å. Signerd och daterad 1935. 41X46 cm. |
LARSSON O
Strandparti samt bymotiv |
| | C.O Larsson, Strandparti samt bymotiv, signerade 1956 och 1955, Olja på pannå, (...) |
| | C.O. Larsson. Landskapsmotiv, 2 st. Signerade. 1948 och 1956. Olja på duk. (...) |
LARSSON O
Rundelsgatan, Malmö |
| | C.O. Larsson. Rundelsgatan, Malmö, sign. 1944. Olja på pannå. 54X46 cm. |