LARSSON Carl Oscar
1887 - 1962
Malmömotiv |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | C.O Larsson. Malmömotiv. Signerad och daterad 1951, olja på pannå. 22 X27 (...) |
LARSSON Carl Oscar
1887 - 1962
Interriör med modell |
| | Carl Oskar Larsson, olja, interriör med modell, 1947, 49x46 (...) |
LARSSON Carl Oscar
1887 - 1962
Scenery |
| | Carl Oscar Lemvigh: Scenery. SignedLemvig. Oil on canvas. 52 x 64 cm. Scenery. (...) |
LARSSON Carl Oscar
1887 - 1962
HARBOUR SCENE |
| | CARL OSCAR LARSSON (SWEDISH, 1887-1962) HARBOUR SCENE Oil on board: 13 x 16 (...) |
LARSSON Carl Oscar
1887 - 1962
2 st |
Technik | | Malerei |
| | C.O. Larsson, oljor, 2 (...) |