LÖFGREN Clara
1843 - 1923
Stilleben med blomsterprakt, lornjett och vita handskar på bord |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | Clara Löfgren 1843-1923. Stilleben med blomsterprakt, lornjett och vita (...) |
LÖFGREN Clara
1843 - 1923
Sovande kvinna |
| | Objektsbeskrivning CLARA LÖFGREN 1843-1923 Sovande kvinna Signerad Clara (...) |
LÖFGREN Clara
1843 - 1923
Kvinna med blommig sjalett |
| | CLARA LÖFGREN 1843-1923 Kvinna med blommig sjalett Signerad och daterad Clara (...) |
LÖFGREN Clara
1843 - 1923
Förbjuden väg |
| | Clara Löfgren 1843-1923. ”Förbjuden väg”. Signerad och daterad Clara Löfgren (...) |
LÖFGREN Clara
1843 - 1923
Barnporträtt |
| | - LÖFGREN, Clara (1843-1923): Barnporträtt,signerad, olja på duk, 37x31 |