Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Pastell |
| | 9031 D - LÅÅS, Ewy (1923-1999): Trädgårdsmotiv, signerad Låås, pastell, 36x44 (...) |
Technik | | Aquarell |
| | 9033 D - LÅÅS, Ewy (1923-1999): Trädgårdsmotiv, signerad Låås, akvarell, 45x59 (...) |
Technik | | Lithographie |
| | 9334 D - LÅÅS, Ewy (1923-1999): (2 st) Interiörbilder, 1 signerad Låås, (...) |
Technik | | Pastell |
| | 9442 D - LÅÅS Ewy (1923-1999): Till havs, signerad Låås, pastell, 63x76; (...) |
Technik | | Pastell |
| | 9104 D - LÅÅS Ewy (1923-1999): Stilleben, signerad Låås, pastell , 45x63; (...) |