Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | 8342 D - KJELLIN, Stig (1914-1979): Stadsbild, signerad S Kjellin, olja (...) |
| | Stig Kjellin 1914-1979. ”Den vita staden”. Signerad Stig Kjellin. Olja på (...) |
| | 8261 - KJELLIN, Carl (1800/1900-tal): "Kolmilan rifves ut", signerad och (...) |
| | KJELLIN, Stig (1914-1979): Figur vid kaj, signerad, osignerad S Kjellin, olja (...) |
| | D - KJELLIN, Stig (1914-1979): Interiör, signerad, olja på duk, 115x89 |