KELLERMANN Jens Peter
1952
Til minde for et venskab |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Bronze, Patina |
| | Jens-Peter Kellermann , (b. Nyborg 1952) “Til minde for et venskab”. Signed (...) |
KELLERMANN Jens Peter
1952
Untitled |
Technik | | Bronze, Patina |
| | Jens-Peter Kellermann , (b. Nyborg 1952) Untitled. Signed J-PK 2000/18. Bronze (...) |
KELLERMANN Jens Peter
1952
Model |
Technik | | Bronze, Patina, Grun |
| | Jens-Peter Kellermann , (b. Nyborg 1952) Model. Signed JPK 2007. Green (...) |
KELLERMANN Jens Peter
1952
En portugisisk venus fra Bergen |
Technik | | Bronze, Patina |
| | 2331/605 , Jens-Peter Kellermann , (b. Nyborg 1952) “En portugisisk venus fra (...) |
KELLERMANN Jens Peter
1952
Og den kloge amme fra San Pietro in Vincoli |
Technik | | Bronze, Patina |
| | 2331/625 , Jens-Peter Kellermann , (b. Nyborg 1952) “Og den kloge amme fra (...) |