Untitled (Nach Jacques Callot, La Pendaison (Pl. II) from: Les Grandes Miseres de la Guerre, 1632) |
Technik | | Mischtechnik, Bildhauerarbeit, Plastik |
| | KARLSSON, JOHANNA 1968 Gothenburg, Sweden Title: Untitled (Nach Jacques (...) |
Technik | | Bleistift |
| | 195. Johanna Karlsson, Utan titel JOHANNA KARLSSON född 1968 Utan titel (...) |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Bleistift |
| | D -JOHANNA KARLSSON född 1968 Utan titel Signerad och daterad JK -03. Blyerts (...) |
Technik | | Holzskulptur |
Technik | | Bleistift |
| | D - JOHANNA KARLSSON född 1968 Utan titel Signerad och daterad JK -03. Blyerts (...) |