Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Lithographie |
| | 8661 D - JONSON, Björn (1903-1991): Kö signerad itrycket o daterad Björn (...) |
Technik | | Farblithographie |
| | 9682 D - JONSON, Sven (1902-81): "Nocturne", signerad Sven Jonsson, 117/310, (...) |
Technik | | Bleistift |
| | 9520 D - JONSSON, Björn (1903-1991): Vinterlandskap med bäck, (...) |
Technik | | Lithographie |
| | Björn Jonson, litografi, 50 ex, sign. |
Technik | | Aquarell |
| | Description: T. Jonson (American, early 20th century) Winter Landscape, 1911, (...) |