JANZON Nils Gustaf
1850 - 1926
Skolrast |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | Nils Janzon 1850-1926. Skolrast. Signerad och daterad Nils Janzon 1891 samt (...) |
JANZON Nils Gustaf
1850 - 1926
Porträtt af Birgit Lundqvist |
| | JANZON, NILS, tillskr, olja på duk, sign. "Porträtt af Birgit Lundqvist". 30 x (...) |
JANZON Nils Gustaf
1850 - 1926
JANZON |
| | Dieses Los wurde in 2 Auktionen angeboten. Das Kunstwerk wurde erstmals am 2008-03-31 vom Auktionshaus Stadsauktion Frihamnen in Landskrona versteigert.
| | - JANZON, Nils( 1850-1926), Flickporträtt, signerad och daterad 1913, olja på (...) |
JANZON Nils Gustaf
1850 - 1926
Flickporträtt |
| | Dieses Los wurde in 2 Auktionen angeboten. Das Kunstwerk wurde erstmals am 2008-03-17 vom Auktionshaus Stadsauktion Frihamnen in Landskrona versteigert.
JANZON Nils Gustaf
1850 - 1926
Modellstudie |
Technik | | Bleistift |
| | - JANZON, Nils, (1850-1926), Modellstudie, signerad och daterad 1873, blyerts, (...) |