HUNTER John F.
ROAD TO THE LOUGH |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | Artist: , John F. Hunter RUA ARCA , 'ROAD TO THE LOUGH' , Size (unframed): , H (...) |
HUNTER John F.
THE BACK STREET |
Technik | | Ol, Leinwand, Holztafel |
| | John F. Hunter RUA ARCA , 'THE BACK STREET' , Size (unframed): , H 8" x W 11" (...) |
HUNTER John F.
HOUSE STUDY |
Technik | | Holzschnitt |
| | , John F. Hunter RUA ARCA , 'HOUSE STUDY' - Size (unframed): , H 3.5" x W 4" (...) |
Technik | | Druck |
| | John F. Hunter RUA ARCA , 'ROOFTOPS' - Size (unframed): , H 5.5" x W 9" (H (...) |
HUNTER John F.
FIGURES IN THE STREET |
Technik | | Holzschnitt |
| | John F. Hunter RUA ARCA 'FIGURES IN THE STREET' Size: H 6" x W 7" (H 11.5" x W (...) |