Hallgren Acke
1885 - 1940
Kanalmotiv Venedig |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Leinwand |
| | Acke Hallgren (Sweden, 1885-1940) "Kanalmotiv Venedig". Signed A Hallgren and (...) |
Hallgren Acke
1885 - 1940
Kanalmotiv Venedig |
Technik | | Leinwand |
| | 43. Acke Hallgren 1885-1940 "Kanalmotiv Venedig" (The canals of Venice). (...) |
Hallgren Acke
1885 - 1940
Damporträtt |
| | 8334 - HALLGREN, Acke (1885-1940): Damporträtt, signerad A. Hallgren, olja på (...) |
Hallgren Acke
1885 - 1940
Vid fjorden |
| | 8335 - HALLGREN, Acke (1885-1940): "Vid fjorden", signerad och daterad, A. (...) |
Hallgren Acke
1885 - 1940
Vårsol |
| | 8583 - HALLGREN. Acke (1885-1940): "Vårsol", signerad och daterad A. Hallgren (...) |