HALLENGREN Manne, Aug. Emanuel
XIX
Midsommarnatt |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | Manne Hallengren 1875-1951. Midsommarnatt. Signerad M.Hallengren. Olja på (...) |
XIX
Observatoriebacken med Drottninggatan/Nortullsgatan år1896 |
| | 9240 - HALLENGREN, Manne Aug. Emanuel (1875-?): "Observatoriebacken med (...) |
XIX
Vinterlandskap |
| | 8664 - HALLENGREN, Manne (1875-?): Vinterlandskap, signerad M. Hallengren, (...) |
XIX
vinterlandskap |
| | 377 Manne Hallengren, olja, vinterlandskap, 62 X87. |
XIX
vinterlandskap |
| | 395 M. Hallengren, olja, vinterlandskap, 57 X89. |