Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | Grandin, Svän: Schwedisches Dorf. Öl/Hartfaser, rechts unten signiert, verso (...) |
Landskap med figur i förgrunden. |
Technik | | Malerei |
| | 7. GRANDIN,SVÄN, olja på pannå, sign.(d) Landskap med figur i förgrunden. 38 x (...) |
Technik | | Malerei |
| | 311. GRANDIN,SVÄN, olja på masonitpannå, sign. (d) Skördetid. (...) |
Technik | | Malerei |
| | 313. GRANDIN,SVÄN, olja på duk, sign. (d) Kustmotiv. (...) |
Technik | | Malerei |
| | 315. GRANDIN,SVÄN, olja på masonitpannå, sign.(d) Landskap. (...) |