GRAFSTROM Olof Jonas
1855 - 1933
Landscape with Moose on Water's Edge |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | OLOF GRAFSTROM (Swedish/ American 1855-1933) Landscape with Moose on Water's (...) |
GRAFSTROM Olof Jonas
1855 - 1933
Summer Landscape |
| | OLOF GRAFSTROM (Swedish/ American 1855-1933) Summer Landscape Oil on artist (...) |
GRAFSTROM Olof Jonas
1855 - 1933
Motiv från Norrland |
| | JONAS OLOF GRAFSTRÖM 1855-1933 Motiv från Norrland Signerad och daterad Olof (...) |
GRAFSTROM Olof Jonas
1855 - 1933
Fisherman on a rocky river bank |
| | Lot 78: OLAF JONAS GRAFSTROM (American, 1855-1933) Description: oil/canvas, (...) |
GRAFSTROM Olof Jonas
1855 - 1933
Motiv från Medelpad |
| | JONAS OLOF GRAFSTRÖM 1860-1920 Motiv från Medelpad Signerad och daterad I. O. (...) |