Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Lithographie |
| | Artist: Twiggs, Russell Gould (American 1898-1991) Title: Chinoiserie #2 Date: (...) |
| | Artist: Twiggs, Russell Gould (American 1898-1991) Title: Prodigy Date: 1959 (...) |
| | Artist: Twiggs, Russell Gould (American 1898-1991) Title: Pieta Date: circa (...) |
| | Artist: Twiggs, Russell Gould (American 1898-1991) Title: Untitled Abstraction (...) |
Technik | | Ol, Holzfaserplatte |
| | Artist: Twiggs, Russell Gould (American 1898-1991) Title: Forms Stable and (...) |