GHEORGHE Petrascu
1872 - 1949
The Bridge from Alcántara (Toledo) |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Ol, Leinwand, Karton |
| | The Bridge from Alcántara (Toledo) [1929] , Gheorghe Petraşcu , 1872 , , (...) |
GHEORGHE Petrascu
1872 - 1949
Houses in Brittany |
Technik | | Gravieren, Radierung |
| | Houses in Brittany [1939] , Gheorghe Petraşcu , 1872 , , Tecuci, Galați , - (...) |
GHEORGHE Petrascu
1872 - 1949
Sunset in Venice |
Technik | | Gouache, Tinte |
| | Sunset in Venice [anii '20] , Gheorghe Petraşcu , 1872 , , Tecuci, Galați , - (...) |
GHEORGHE Petrascu
1872 - 1949
At the Mill |
Technik | | Aquarell, Papier |
| | 24. At the Mill [1939] 24. At the Mill [1939] Gheorghe Petraşcu 1872, Tecuci, (...) |
GHEORGHE Petrascu
1872 - 1949
Case în Bretania |
| | Case în Bretania [1934] Gheorghe Petraşcu 1872, Tecuci, Galați - 1949, (...) |