GAUGY II Jean claude
1944
Deux Guerriers |
Technik | | Acryl, Hartfaserplatte |
| | Lot: 308 Jean-Claude Gaugy (French, b.1944) "Deux Guerriers", c. 1978, acrylic (...) |
GAUGY II Jean claude
1944
DANCING MAN |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Holztafel |
| | 88: JEAN-CLAUDE GAUGY (B. 1944): DANCING MAN carved and painted wood panel (...) |
GAUGY II Jean claude
1944
Les Musicians Levy |
Technik | | Aquarell, Gouache |
| | GAUGY, Jean-Claude, (French-American, 1944-): 'Les Musicians Levy', Watercolor (...) |
GAUGY II Jean claude
1944
Les Musicians Levy |
| | GAUGY, Jean-Claude, (French-American, 1944-): "Les Musicians Levy", Watercolor (...) |
GAUGY II Jean claude
1944
Ted's Song |
Technik | | Malerei |
| | GAUGY, Jean-Claude, (French-American, 1944-): 'Ted's Song', 17.5' x 11.75', (...) |