FRISK Lennart
1918 - 1991
Kustparti |
| | Lennart Frisk, olja, kustparti. 1990, 80X98 cm. |
FRISK Lennart
1918 - 1991
Frukost i det gröna |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | Lennart Frisk 1918-1991.Frukost i det gröna. Signerad Frisk. Olja på duk, 45 x (...) |
FRISK Lennart
1918 - 1991
Christiansö |
| | 8254 D - FRISK, Lennart; Christiansö, signerad L. Frisk och daterad 1948, olja (...) |
FRISK Lennart
1918 - 1991
Päronformer |
Technik | | Aquarell |
| | Lennart Frisk 1918-1991. ”Päronformer”. Signerad och daterad L. Frisk -52. (...) |
FRISK Lennart
1918 - 1991
Flyenderådjur |
Technik | | Aquarell |
| | - FRISK, Lennart (född 1943): Flyenderådjur, signerad L. Frisk -80, akvarell, (...) |