Interiör från konstnärens hem på Tulegatan |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | Objektsbeskrivning RYNO FRIBERG född 1920 Interiör från konstnärens hem på (...) |
| | 9353 D - FRIBERG, Ryno (född 1920): Stilleben - potatisar, signerad och (...) |
Stilleben - vattenglas och citron |
| | 9195 D - FRIBERG, Ryno (född 1920): Stilleben - vattenglas och citron, (...) |
Technik | | Leinwand |
| | 390. RYNO FRIBERG Född 1920, "Äppelblom". Signerad Ryno och daterad 1984. Duk (...) |
| | 8397 D - FRIBERG, Ryno (född 1920): Körsbärsblom, signerad och daterad Ryno (...) |