FORSSTRÖM Edvard
1854 - 1934
Liten dalkulla |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | Edvard Forsström (1854‑1934). ”Liten dalkulla”. Signerad EForsström. Olja på (...) |
FORSSTRÖM Edvard
1854 - 1934
Porträtt sannolikt föreställande Jenny Nyström |
| | Edvard Forsström (1854‑1934). Porträtt sannolikt föreställande Jenny Nyström. (...) |
FORSSTRÖM Edvard
1854 - 1934
Blomsterplockande flickor vid gärdsgård |
| | 9264 - FORSSTRÖM, Edvard (1854-1934): Blomsterplockande flickor vid gärdsgård, (...) |
FORSSTRÖM Edvard
1854 - 1934
Vinter iVästervik |
Technik | | Aquarell |
| | 8549 D - FORSSTRÖM, Edvard (1854-1934): Vinter iVästervik, signerad och (...) |
FORSSTRÖM Edvard
1854 - 1934
Räv ilandskap |
| | - FORSSTRÖM, Edvard (1854-1934): Räv ilandskap, signerad E. Forsström 1923, (...) |